در تحلیل بازار بورس ایران بر اساس آمار و ارقام تعداد زیادی از نمادهای مهم و تأثیرگذار، به آمار واقعی بازار نیاز داریم که با حذف کردن داده‌های نامناسب و همین‌طور کاهش اثر داده‌های انحرافی تهیه می‌شود. به این نوع آمار، آمار نرمال می‌گوییم. در اندیکاتور آماری شاخص بورس، مهم‌ترین فاکتور، ارزش معاملات روزانه است، البته بدون در نظر گرفتن حجمی که برای نوسان‌گیری و ایجاد صف‌های خرید یا فروش صرف شده است.

در ادامه نکات و مفاهیم اندیکاتور آماری شاخص بورس را در قالب یک ویدیو به صورت کامل توضیح می‌دهیم و شیوه‌ی انتخاب زمان مناسب برای بستن سبد چند ماهه و تاریخ خروج از بازار را بر اساس آمار و علائم رفتاری کدهای حقوقی و بازیگران، بررسی می‌کنیم. با ما باشید.

همان‌طور که اشاره کردیم، برای بررسی و تحلیل بازار، به آمار نرمال بازار نیاز داریم چرا که بر اساس آمار عادی، پیش بینی دقیق شاخص بورس و وضعیت بازار در روز یا ماه‌های آتی امکان‌پذیر نیست. روش‌های تکنیکال و بنیادی نیز معمولاً خطای قابل توجه دارند و نمی‌تواند با استناد به این روش‌ها، هر سال سود مناسبی از بازار کسب کرد.

در ویدیوی زیر شیوه‌ی استخراج آمار نرمال و مهم‌ترین خطوط اندیکاتور آماری بازار بورس ایران توضیح داده شده است. حجم ویدیو حدود ۲۱ مگابایت و مدت زمان آن ۱۸ دقیقه است. بهتر است ویدیو را برای تماشای دقیق‌تر و استفاده در آینده، دانلود کنید:

در صورت مشکل در پخش ویدیو، آن را از لینک زیر دریافت کنید